fbpx

ZAPISY

Aktualności

16.07.2024 - 

Nasza impreza jest jedyną w Polsce, gdzie na punktach odżywczych podawane będzie VITARGO ORYGINALNE, czyli napój izotoniczny porcjowany, rozrobiony, w dwóch smakach Electrolyte: citrus i grape.

Zawodnicy będą w komfortowej sytuacji, ponieważ będą zaopatrzeni w węglowodan dla sportowców, który jest prawdopodobnie najlepszy na świecie.

Vitargo dostępne będzie na punktach: ok. 14,5 km, ok. 25,5 km, ok. 35,5 km oraz na mecie w strefie finishera.

Dodatkowo każdy zawodnik w swoim pakiecie startowym znajdzie ŻEL VITARGO w ciekawych smakach - lemon/cola/orange/arbuz/ porzeczka. Żele będa również na punkcie odżywczym na ok. 25,5 km.

04.07.2024 -

Biegacze,
zamknęliśmy już listy startowe do 10. Nocny Maraton Szczeciński i 5. Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego, ostatnie pakiety dostępne będą już tylko w Biurze Zawodów (po 20 szt. w Maratonie i półmaratonie).
Chcemy przekazać Wam w związku z tym kilka informacji organizacyjnych. Najważniejsza to taka, że po biegu na stadionie nie będziemy organizować żadnych dekoracji ‼️ Oczywiście każdy uczestnik na mecie otrzyma swój medal zgodnie z przebiegniętym dystansem!
Śniadanie Mistrzów i Medal Day w Ogrody Śródmieście (ul. Wielkopolska 19) od godz. 10.00 w niedzielę.
Wszystkie dekoracje (nagrody finansowe i puchary za miejsca 1-8 w Maratonie, 1-6 w półmaratonie, wyłonienie szczęśliwców do wyjazdu do Nowego Jorku /wśród Maratończyków, którzy ukończyli dystans/ i do Berlina /wśród półmaratończyków, którzy ukończyli dystans/, nagrody w kategoriach wiekowych i dla najlepszych szczecinian w Maratonie) odbędą się w Ogrodach Śródmieście ‼️ Tam również będą spotkania z legendami polskiego Maratonu i aktualnymi mistrzami. Tam też będzie można zrealizować kupon o wartości 20 zł na napoje w barze, który znajdziecie w swoim pakiecie. Na miejscu będą do Waszej dyspozycji również punkty z jedzeniem, gdzie będziecie mogli nabyć we własnym zakresie potrawy z różnych kuchni. W końcu tam też będziemy mogli razem cieszyć się Waszymi sukcesami, wysłuchać Waszych uwag lub po prostu przybić piątkę i poczillować.
Ogrody Śródmieście (ul. Wielkopolska 19) to dość nowe ale już kultowe miejsce na mapie Szczecina, usytuowane w ogrodzie pełnym zieleni na tyłach zabytkowej willi. To przestrzeń relaksu i rozrywki za dnia i nocą, z bogatym programem artystycznym oraz zapleczem gastronomicznym.
Zaplanujcie sobie to w swoich harmonogramach pobytu w Szczecinie i odwiedźcie Ogrody Śródmieście koniecznie z medalem na szyi!

03.07.2024 - 

Biegacze,

to już dziś! O godz. 23.59 kończymy zapisy do 10. Nocny Maraton Szczeciński oraz 5. Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego.
Jeśli jeszcze wahacie się Wy lub ktoś z Waszych znajomych, do których ten komunikat mógłby nie dotrzeć, to jest to doskonały moment na podjęcie decyzji

W dzień odbioru pakietów w Biurze Zawodów będą jeszcze możliwości zapisania się (po 20 numerów na każdy dystans). UWAGA - Osoby, które dokonają opłaty startowej w dniu biegu w Biurze Zawodów nie mają gwarancji otrzymania koszulki w oczekiwanym rozmiarze.

Zapraszamy do Szczecina! To będzie naprawdę świetna impreza!!

26.06.2024 -

Biegacze,

w sobotę 29 czerwca zapraszamy Was do wzięcia udziału w oficjalnym treningu na trasie 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego oraz 5. Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego.
Zbieramy się ok. godz. 19.30 w pobliżu bramy Miejskiego Stadionu Piłkarskiego od strony ul. Twardowskiego. Wyruszamy na 21-kilometrową pętlę o godz. 20.00.
Trasę pokonywać będziemy dostępnymi możliwościami, tj. po chodnikach, z poszanowaniem zasad ruchu drogowego, sygnalizacji świetlnej itd. Spotkanie ma charakter towarzyski, tempo będzie dostosowane do wszystkich uczestników treningu. Jeśli będzie taka potrzeba, będziemy robić niezbędne postoje, aby umożliwić wszystkim pokonanie dystansu w grupie.
Dla tych, co nie chcą pokonywać z nami całej pętli dodatkowe miejsce zbiórki to parking CH Stara Cegielnia, w pobliżu skrzyżowania ulic Przyjaciół Żołnierza i Warcisława, skąd do mety na stadionie jest około 10,5 km. Start z tego miejsca (połączenie grup) nastąpi ok. godz. 21.05.

Zapraszamy na wspólny trening!

21.06.2024 -

Biegacze,

w związku z tym, że przekroczyliśmy już zakładany limit uczestników w całej imprezie (1 000) i stało się to dość szybko, dlatego podjęliśmy decyzję o zwiększeniu go do 1 200 przy założeniu, że w dzień odbioru pakietów w Biurze Zawodów będą jeszcze możliwości zapisania się (po 20 numerów na każdy dystans). Jednocześnie, aby móc sprawnie przeprowadzić 10. Nocny Maraton Szczeciński oraz 5. Nocny Półmaraton Szczeciński skracamy termin zapisów do 3 lipca ‼️, chyba że wspomniany limit wyczerpany zostanie wcześniej!
Jeśli jeszcze wahacie się Wy lub ktoś z Waszych znajomych, do których ten komunikat mógłby nie dotrzeć, to jest to doskonały moment na podjęcie decyzji

Zapraszamy do Szczecina! To będzie naprawdę świetna impreza!!

19.06.2024 -

Biegacze,

z naszej inicjatywy oraz dzięki zaangażowaniu Przewodniczącego Rady Miasta Szczecin Paweł Bartnik, Rada Miasta Szczecin, podjęła uchwałę o zwolnieniu uczestników 10. Nocny Maraton Szczeciński i 5. Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego (a także 2 innych imprez odbywających się w naszym mieście) z opłat za przejazdy środkami komunikacji publicznej na terenie Miasta Szczecin. W naszym przypadku zwolnienie obowiązuje w dniach 27-28 lipca, a podstawą będzie numer startowy, który będzie można również pobrać z systemu zgłoszeń.
Zapraszamy do Szczecina, właśnie zyskaliście kolejny powód.

 23.05.2024 -

Biegacze, nadszedł ten moment - prezentacja medalu!

Ukoronowaniem każdego biegu maratońskiego na mecie jest medal.

Na ten element imprezy zawsze kładliśmy duży nacisk. Staraliśmy się, aby był unikatowy. I do tej pory nam się udawało. Nie inaczej będzie tym razem!

Jubileuszowy medal 10. Nocny Maraton Szczeciński będzie duży, złoty i klasycznie jak to u nas z bursztynem. Będzie na nim również nasza grafika przedstawiająca charakterystyczne budynki i miejsca Szczecina oraz zarys trasy.

Dla tych, co przebiegną dystans półmaratoński medal z drobnymi różnicami.

22.03.2024 - 

#NOC JEST NASZA!

Wakacyjny „przystanek maratoński” w Szczecinie

W tym roku 10 edycja Maratonu Szczecińskiego, od kilku lat organizowanego w formie biegu nocnego.

W związku z jubileuszem ta edycja ma mieć szczególny charakter. Po kilku latach kryzysu (pandemia, inflacja, brak sponsorów), kiedy bieg organizowany był w oparciu o tereny parkowe i leśne wokół Kąpieliska Arkonka i Jeziora Goplany, w tym roku ma wrócić całkiem na ulicę Szczecina, aby Maraton Szczeciński znów miał godny wymiar, jak na duże miasto przystało.

Centralnym punktem imprezy będzie nowy (oddany w pełni do użytku w zeszłym roku) Stadion Piłkarski, gdzie na co dzień trenuje i swoje mecze rozgrywa MKS Pogoń Szczecin. Dzięki partnerstwu z jednym z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce to tu będzie start, meta (na płycie boiska), biuro zawodów, całe zaplecze szatniowo-depozytowe i strefa pomaratońska.

Bieg nocny centralnymi ulicami Szczecina na pewno będzie szczególny, bo trasa wytyczona jest w sąsiedztwie charakterystycznych dla Szczecina miejsc: Brama Portowa, Filharmonia Szczecińska, Trasa Zamkowa, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Morskie Centrum Nauki. 1 pętla ma długość 21 097 m, co daje możliwość organizacji biegu towarzyszącego – 5. Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego.

Cała trasa wytyczona jest po asfalcie oraz jest w pełni oświetlona. Trasa jest w trakcie procedury uzyskania dla niej atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wakacyjny przystanek maratoński” to idea, aby przed, w trakcie lub po urlopie nad polskim morzem lub jeziorami Pomorza Zachodniego zawitać do Szczecina i wziąć udział w imprezie.

Jak zwykle od 9-ciu lat każdy uczestnik otrzyma oryginalny medal (z bursztynem dla tych z biegu na królewskim dystansie) oraz ciekawą i niepowtarzalną koszulkę, nad którą pracujemy z naszym partnerem firmą Just Hero. Projekty obu ogłoszone zostaną niebawem.

Organizatorzy przygotowali jeszcze kilka niespodzianek. Jedną z nich jest to, że wśród wszystkich maratończyków wylosowany zostanie opłacony pakiet wyjazdowy (podróż, pobyt, pakiet startowy) na jeden z największych maratonów na świecie! Półmaratończycy natomiast, wezmą udział w losowaniu takiego pakietu na jeden z największych na świecie półmaratonów. Szczegóły, które to będą, wkrótce!

Organizatorem jest Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin www.raz.szczecin.pl

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Miasta Szczecin, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Partnera Strategicznego Grupy Polmotor.

Link do zapisów.

pierwsze 200 numerów w maratonie i 200 w półmaratonie w niższej cenie.

Zapraszamy do Szczecina!!

Michał Piersiński – Dyrektor Maratonu Szczecińskiego

Robert Szych – Prezes Ruchowej Akademii Zdrowia Szczecin

Wraz z zespołem organizacyjnym

#NocJestNasza

#WakacyjnyPrzystanekMaratonski

15.03.2024 -

Biegacze,

nadszedł ten dzień, aby ogłosić TĘ NOC! #NocJestNasza
Ruszamy z zapisami!

Trasa wraca do centrum, do pięknych charakterystycznych miejsc Szczecina: Brama Portowa, Trasa Zamkowa, Wały Chrobrego, Rugiańska, Łękno i coś, czym w tym roku jesteśmy szczególnie podekscytowani.
Dzięki partnerstwu z Pogoń Szczecin, operatorem Miejskiego Stadionu Piłkarskiego im. Floriana Krygiera, to właśnie w tym miejscu będzie centrum naszego wydarzenia: Biuro Zawodów, szatnie, depozyt, start i meta. Swoje medale odbierzecie na płycie boiska!

Szykujemy dla Was jeszcze wiele niespodzianek. O jednej częściowo możemy napisać już dziś. Wśród wszystkich maratończyków wylosowany zostanie opłacony pakiet wyjazdowy (podróż, pobyt, pakiet startowy) na jeden z największych maratonów na świecie! Półmaratończycy natomiast wezmą udział w losowaniu takiego pakietu na jeden z największych na świecie półmaratonów.

Niech info idzie w świat, udostępniajcie, przekazujcie swoim znajomym. Niech tę piękną szczecińską lipcową noc przeżyje z nami jak najwięcej osób!!!

Link do zapisów

Pierwsze 200 numerów w maratonie i 200 w półmaratonie w niższej cenie.

12.06.2023 -

Biegacze,

Prezentujemy Wam wizualizację medali. Pewne rzeczy się u nas nie zmieniają. Nie to co trasa. Tu trzymamy poziom od samego początku, a więc w Waszej kolekcji może znaleźć się kolejny piękny, unikatowy medal z bursztynem!
Dla kogo będzie to 9. bursztyn w koronie maratonów szczecińskich? A może dla kogoś pierwszy?

#NocJestNasza

02.06.2023 - 

Biegacze, zgodnie z obietnicą otwieramy zapisy na 9. Nocny Maraton Szczeciński!

Przy okazji prezentujemy Państwu koszulkę, jaka w tym roku będzie elementem pakietu. Pewne rzeczy u nas pozostają bez zmian - jesteśmy wierni tradycji. Dziękujemy naszemu partnerowi JUST HERO za gotowość do merytorycznej współpracy w tych trudnych warunkach.
Chętnie przyjmiemy Wasze opinie na temat tegorocznej koszulki.

I pamiętajcie: ta #NocJestNasza !!

Powrót na górę

Copyright © 2017 Ruchowa Akademia Zdrowia w Szczecinie.