REJESTRACJA

Aktualności

20.07.2020 -

BIEGACZE!!!
OGŁOSZENIE!!!

Prezentujemy Wam oficjalną koszulkę 6. Nocnego Maratonu i Półmaratonu Szczecińskiego.
Zawsze staramy się, aby projekt naszej koszulki był wyjątkowy. Udało nam się?
Tegorocznym hasłem jest: "Maraton Szczeciński - królewski dystans w coronie"

Jest to wersja maratońska. Dla tych, którzy koleżeńsko zdecydują się pobiec z nami półmaraton 25-go lipca, przygotowaliśmy wersję z samym zarysem trasy.
Sprawdzajcie swoje maile (również SPAM) i wybierajcie spośród opcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. W biegu koleżeńskim zostało już niewiele pakietów!!!

Dla tych, którzy już się zdecydowali na bieg koleżeński, koszulki będą do odbioru w biurze zawodów w dzień biegu, tj. 25.07. (Netto Arena od godziny 20.00).

Do uczestników wariantu WyBiegi Korespondencyjne Na Królewskim Dystansie pakiety (koszulka i medal) będą wysyłane do 14 dni od zakończenia rywalizacji, tj. przesłania nam wyniku.

16.07.2020 -

Regulamin Maraton Korespondencyjny - LINK

Regulamin Maraton Koleżeński - LINK

Zapisy - LINK

Trasa - LINK

14.07.2020 -

Biegacze!!!

Niestety, stało się. Próbowaliśmy na wszelkie sposoby uratować Waszą imprezę, ale pandemia COVID-19 nas pokonała.
W tym roku jesteśmy zmuszeni odwołać klasyczną formę 6. Nocnego Maratonu i Półmaratonu Szczecińskiego.

 

Pandemia pokrzyżowała większość planów i pomysłów (nie tylko naszych, ale też innych organizatorów), ale my w swoim uporze łudziliśmy się, że sytuacja skończy się dla nas i naszej imprezy pozytywnie. Pomyliliśmy się i bierzemy tę winę na siebie.

Mimo to, nasze maratońskie charaktery nie pozwalają nam poddać się do końca

Proponujemy Wam alternatywne rozwiązania

Opcja 1 Maraton/Półmaraton Koleżeński

 • Limit 150 osób
 • Planujemy go w pierwotnym terminie 25.07. o godz. 22.00
 • Bieg nie będzie miał formy wyścigu odbędzie się bez zamykania ulic, ciągami pieszo-rowerowymi na trasie możliwie zbliżonej do tej, którą do tej pory wytyczyliśmy, ale z zachowaniem zasad ruchu pieszych (światła, przejścia dla pieszych).
 • Mapa i profil w kolejnym poście.
 • Pakiet startowy: koszulka + medal oraz częściowy zwrot wpłaconej kwoty.
 • Procedura przyjmowania zgłoszeń i szczegóły zawarte będą w mailu, którego ciągu najbliższej doby roześlemy na adresy podane w zgłoszeniach.

Opcja 2 WyBiegi Korespondencyjne na Królewskim Dystansie

 • Odbędą się w formie wirtualnej w terminie 25.07 – 16.08.
 • Każdy będzie miał możliwość przebiec go w wybranym przez siebie miejscu w jednym lub dwóch dowolnych odcinkach o łącznej długości maratonu 42.2 KM
 • Pakiet startowy: koszulka + medal oraz częściowy zwrot wpłaconej opłaty startowej.
 • Procedura przyjmowania zgłoszeń i szczegóły zawarte będą w mailu, którego w ciągu najbliższej doby roześlemy na adresy podane w zgłoszeniach.

Opcja 3 Przeniesienie pełnej opłaty na rok 2021


Opcja 4 Zwrot pełnej opłaty startowej.

Opcja 5 Zgłoszenie się do udziału w Wybiegach Korespondencyjnych na Królewskim Dystansie lub Maratonie/Półmaratonie Koleżeńskim.

 • Tylko dla nowych uczestników!!
 • Wartość pakietu (medal+koszulka) 50 zł.
 • Zgłoszenia w terminie 15 – 22.07 na adres LINK

Prosimy, sprawdzajcie swoje maile jutro. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów i zwrotów opłat startowych otrzymacie w wiadomości z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Swoje deklaracje wyboru opcji 1 lub 2 lub 3 lub 4 przedstawionych powyżej prosimy wysyłać w odpowiedzi na ten adres do dnia 22 lipca 2020

Wszystkich zawiedzionych jeszcze raz bardzo przepraszamy.
Chcielibyśmy zorganizować dla Was imprezę w normalnej formie, ale obecny czas jest bardzo trudny i zupełnie nieprzewidywalny.
Liczymy, że pozostaniecie z nami, a normalność kiedyś powróci.
Do zobaczenia!!!

09.07.2020 - 

Drodzy Biegacze!!

Musimy przekazać Wam kilka ważnych informacji:

Zmieniamy datę 6. Nocnego Maratonu i Półmaratonu Szczecińskiego na 29.08.2020 (sobota).

Jest to ostateczna tegoroczna data naszej imprezy.

Taką decyzję zdecydowaliśmy się podjąć po spotkaniach, rozmowach i konsultacjach ze służbami i instytucjami, tj. Sanepidem (wojewódzkim i powiatowym), Wydziałem Sportu UM Szczecin oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego UM Szczecin.

Dodatkowym aspektem są komunikaty władz centralnych (w tym, m.in. Ministra Zdrowia) które wskazują, że w terminie około 2 tygodni mają nastąpić kolejne zniesienia obostrzeń, które również dotyczyć mają organizatorów imprez sportowych.
W związku z tym, system zgłoszeń zamknęliśmy wcześniej niż wynikało to z regulaminu, aby nie przekroczyć limitu osób (700-800), o których do tej pory rozmawialiśmy z wymienionymi służbami. Jeśli będziemy mieć pewność, że możemy przyjąć i bezpiecznie obsłużyć większą ilość osób, system zostanie ponownie otwarty, a my w komunikacie to ogłosimy.

W ciągu najbliższych 3 dni opracujemy z zespołem procedury i rozwiązania, jakie wynikają z powyższych zmian i w poniedziałek (13.07.) je przekażemy.

Przykro nam, jeśli ktoś jest mocno zawiedziony dzisiejszym oświadczeniem, ale jako odpowiedzialny organizator nie mogliśmy postąpić inaczej. Czasy są dla wszystkich dziwne, a sytuacja zmienia się dynamicznie.

Pozdrawiamy

Michał Piersiński

Robert Szych

03.07.2020 -

Biegacze,
Ogłoszona przez Rząd RP zmiana zasad tak bardzo nas wczoraj ucieszyła, że post, który umieściliśmy zabrzmiał być może zbyt euforycznie.

Faktycznie, zmiany które mają wejść 17 lipca nie dotyczą bezpośrednio naszej imprezy, a bardziej imprez kulturalnych. Niemniej jednak, impreza biegowa taka jak 6. Nocny Maraton i Półmaraton Szczeciński, czyli bieg uliczny nie jest typową imprezą sportową. Nie jest też imprezą masową w rozumieniu Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Bliżej tutaj do warunków dotyczących zgromadzeń, czy właśnie plenerowych imprez kulturalnych. I dlatego na podstawie tych wytycznych liczymy, że służby, które wymieniliśmy zezwolą nam na organizację. Tak było też 8 marca br., kiedy mimo kroczącej pandemii służby nie widziały zagrożenia, abyśmy zorganizowali Sanprobi Bieg Kobiet, oczywiście przy przestrzeganiu pewnych zasad.

Mamy nadzieję, że najbliższe dni, kolejne interpretacje wchodzących zmian okażą się wiążące również dla nas.

Bardzo chcielibyśmy, aby Bieg się odbył, bo obserwując Wasz entuzjazm i reakcje widzimy, jak bardzo potrzebujecie powrotu możliwości biegania, sprawdzenia się w zawodach.

Póki co, nie ustajemy w przygotowaniach do imprezy, a informację z wczoraj traktujemy jako światło w tunelu.

Ze sportowym pozdrowieniem od organizatorów !!!

01.07.2020 - 

Drodzy Biegacze!!!

Stało się to, czego oczekiwaliśmy i na co liczyliśmy!

Jak być może słyszeliście, od 17 lipca Rząd RP znosi niektóre obostrzenia dotyczące organizowania imprez. Zniesiony zostaje limit 150 osób mogących brać udział w imprezie. Oczywiście, nie oznacza to pełnej dowolności, nadal obowiązywać będą pewne zasady bezpieczeństwa sanitarnego, które zamierzamy wdrożyć.

Ostateczne zdanie w sprawie będą mieć opinie służb: Sanepidu, Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Szczecin oraz Policji.

My ze swojej strony cieszymy się, ponieważ praca, jaką wykonywaliśmy przez cały czas, mimo pandemii nie poszła na marne i dzięki temu jesteśmy w wielu aspektach gotowi na zorganizowanie dla Was 6. Nocnego Maratonu i Półmaratonu Szczecińskiego.

Do zobaczenia na starcie 25 lipca w Szczecinie!!!

08.06.2020 -

Biegacze!!!

Prezentujemy Wam medal!

Mamy nadzieję, że trzymają poziom z lat poprzednich. Niezmiennym elementem medalu maratońskiego jest bursztyn.

Symbolem w tym roku jest Brama Portowa. Dla tych, którzy przebiegną koło niej 2 razy, na medalu jest duża. Ci, którzy zobaczą ja podczas biegu tylko raz, mają mniejszą.

13.03.2020 - 

Biegacze!!!

W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną oraz koniecznością odwoływania kolejnych imprez biegowych, chcę poinformować, że przygotowania do 6. Nocnego Maratonu i Półmaratonu Szczecińskiego przebiegają zgodnie z planem.

Na tę chwilę prace idą zgodnie z harmonogramem. Termin naszej imprezy jest z perspektywy aktualnych wydarzeń dość odległy, stąd żadne decyzje o odwoływaniu bądź przenoszeniu nie są podejmowane.

Rozumiem, że duża część osób z pewną obawą podchodzi do zgłaszania się do imprez w późniejszym terminie, dlatego apeluję, aby wszyscy ci, którzy mieli taki zamiar zgłaszali się do naszej imprezy, ale póki sytuacja się nie unormuje, nie opłacali swojego startu. Chcemy po prostu wiedzieć, jaka jest skala zainteresowania uczestnictwem w naszej imprezie, aby lepiej się do niej przygotować i aby nic nas nie zaskoczyło na ostatnią chwilę.

W związku z tym w regulaminie zachodzą zmiany odnośnie terminów i wysokości opłat. Obecnie obowiązujący okres (116 zł Maraton, 96 zł Półmaraton), zostaje wydłużony do 9.06. (szczegóły poniżej)

TERMIN MARATON PÓŁMARATON

 • 10.02. - 28.02. 96 zł 76 zł
 • 29.02. - 9.06 116 zł 96 zł
 • 10.06. - 10.07. 136 zł 116 zł
 • 24-25.07. 200 zł 150 zł BIURO ZAWODÓW

Liczę, że już niedługo cały świat, w tym również świat biegowy wróci do normy i będziemy znowu spotykać się na imprezach biegowych, by realizować swoje cele i pasje.
Póki co, biegajcie po lasach i parkach, dbajcie o siebie i swoich bliskich, przestrzegajcie podstawowych zasad i śledźcie komunikaty służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.

Michał Piersiński
Dyrektor
6. Nocny Maraton i Półmaraton Szczeciński

10.02.2020 - 

Biegacze!!!

o godzinie 14.30 otwieramy system zgłoszeń do 6. Nocnego Maratonu i Półmaratonu Szczecińskiego!!!

Z okazji 6. edycji imprezy, pierwszych 6 zgłoszonych i opłaconych (według danych z systemu) uczestników MARATONU dostanie zwrot wniesionej opłaty i wystartuje na koszt Organizatora!

Zapisy Maraton - LINK

Zapisy Półmaraton - LINK

31.01.2020 - 

Biegacze!!! Obiecaliśmy Wam informację do końca stycznia i ten moment właśnie nadszedł!

Krótko:
6. Nocny Maraton Szczeciński odbędzie się 25 lipca 2020!!
START w sobotę o godzinie 22.00

Rozegrany zostanie na dwóch atestowanych półmaratońskich pętlach z metą w Hali Głównej Netto Areny.

Mając taka sposobność, dajemy Wam również możliwość wystartowania na dystansie półmaratonu!

Bieg wytyczony będzie ulicami m.in.: Zawadzkiego, Klonowica, Szeroką, Taczaka, 26 Kwietnia, Krzywoustego, Al. Niepodległości, Pl. Żołnierza, Nabrzeżem Wieleckim, Jana z Kolna, Firlika, Stalmacha, Ludową, Konarskiego, RUGIAŃSKĄ, Komuny Paryskiej, Przyjaciół Żołnierza, Wszystkich Świętych, Arkońską, Jarzyńskiego.

10 lutego uruchamiamy zapisy!

Jeśli ktoś czuje się zawiedziony zmianą pierwotnej daty, bardzo go za to przepraszam. Nie wyrzucajcie jej jednak ze swojego kalendarza biegowego. Lada dzień Ruchowa Akademia Zdrowia ogłosi kolejny projekt biegowy właśnie w tej dacie!

A teraz prośba: przekażcie info swoim znajomym w całej Polsce a nawet zagranicą! Niech dotrze do nich, że Szczecin zyskał właśnie świetny powód do odwiedzin!!
SZCZECIN NOCĄ JEST PIĘKNY! A Z WAMI NA TRASIE MOŻE STAĆ SIĘ JESZCZE PIĘKNIEJSZY!!!

Michał Piersiński
Dyrektor 6. Nocnego Maratonu Szczecińskiego

11.01.2020 - Redaktor Jarosław Marendziak zaprosił, więc była okazja porozmawiać na temat 6. Maratonu Szczecińskiego. LINK

30.12.2019 - Koniec roku to zawsze pewna symbolika. Dziś u nas też było symbolicznie. Najpierw Szych Robert i Michał Piersiński razem dokonali "przeglądu technicznego" projektu nowej trasy Maratonu Szczecińskiego przebiegając znaczne jej fragmenty.
Potem pod Netto Arena, planowanym miejscem startu i mety odbyło się właśnie symboliczne przekazanie przez tego pierwszego temu drugiemu przewodnictwa w komitecie organizacyjnym przyszłorocznej, 6-tej edycji imprezy.
Czeka nas dużo pracy, trzymajcie kciuki!!
I trenujcie, trasa łatwa nie będzie.

My trzymamy kciuki za Was wszystkich!
Za biegowe i osobiste sukcesy.
Za realizację celów.
Za wszelką pomyślność w Nowym Roku 2020!!!

 

23.06.2019 - wyniki 5. Sanprobi Maraton Szczeciński LINK

14.06/2019 - logistyka maratonu i program imprezy wygląda następująco:

SOBOTA 22.06.2019
 • godz. 10.00-20.00 - biuro zawodów na Netto Arenie (Szafera 3/5/7), hol główny - wydawanie pakietów startowych maratońskich i biegów towarzyszących
 • godz. 14.00 START IV Wyścigi wózków
 • godz. 15.00 START KIDS FUN RUN
 • godz. 15.30 START FUN NORDIC WALKING
 • godz. 16.30 START FUN RUN
 • godz. 18.00-20.00 PASTA PARTY
 • godz. 18.00 wejście na bezpłatny nocleg (godz. 23.00 zamknięcie hali)
NIEDZIELA 23.06.2019
 • godz. 6.00 - 7.00 - biuro zawodów na Netto Arenie (Szafera 3/5/7), hol główny - wydawanie pakietów startowych
 • godz. 6.00 - 15.00 - szatnia główna w Netto Arenie (rzeczy zdeponowane w tej szatni NIE zostaną przewiezione na metę)
 • wjazd na parking Netto Areny - bezpłatny
 • transfer zawodników na start (oraz chętnych kibiców) w dniu startu w godz. 6.30, 6.45, 7.00 spod Netto Areny
 • pojazdy - szatnie dodatkowe będą czekać na miejscu startu, zdeponowane rzeczy zawodników przewiozą na metę (parking przy Arkonce), odbiór depozytu po biegu wyłączenie na podstawie numeru startowego.
 • godz. 8.00 - START 5. SANPROBI Maratonu Szczecińskiego
 • na mecie (Arkonka) będą przygotowane dla zawodników: woda, isotonic ENERVIT, owoce, posiłek regeneracyjny, piwo, masaże, grawerowanie medali (dodatkowo płatne 20 zł),
 • natryski i przebieralnie - będą do dyspozycji uczestników biegu w Netto Arenie.
 • godz. 12.30 DEKORACJA zwycięzców - klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn
 • godz. 13.30 DEKORACJA zwycięzców - kategorie wiekowe oraz klasyfikacja drużynowa
 • godz. 14.30 ZAKOŃCZENIE IMPREZY

11.06.2019 - zapraszamy do zakładki TRASA, gdzie prezentujemy trasę 5. SANPROBI MARATONU SZCZECIŃSKIEGO.

22.05.2019 - ruszają zapisy do Fun Run/NW i Kids Fun Run. Więcej informacji w zakładkach oraz w LINKU.

16.05.2019 - 

 5. SANPROBI Maraton Szczeciński to również puchary oraz nagrody finansowe. Jakie? Więcej w LINKU.

Już 72 osoby zadeklarowały w formularzu zgłoszeniowym, że ukończyły wszystkie dotychczasowe edycje Maratonu Szczecińskiego. Właśnie trwa weryfikacja wyników. Za ukończenie 5 edycji otrzymają małą niespodziankę - jak na zdjęciu.

14.05.2019 -

Przedstawiamy kilka ważnych informacji dotyczących trasy 5 edycji SANPROBI Maratonu Szczecińskiego. Zapraszamy do zakładki TRASA.

19.04.2019 -

18.03.2019 - Na 3 miesiące przed startem 5. SANPROBI Maratonu Szczecińskiego prezentujemy Wam projekt wyjątkowego medalu. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nim charakterystycznego dla Szczecina symbolu, tym razem będzie to: "Trzy pokolenia - Trzy orły", czyli Pomnik Czynu Polaków. Nie zapomnieliśmy również o bursztynie!

04.03.2019 - 4. Sanprobi Maraton Szczeciński okiem kamery.

05.02.2019 - piąty medal do kolekcji czeka na Ciebie! Zapisy do 5.SANPROBI Maratonu Szczecińskiego - LINK

28.01.2019 - ruszyły zapisy do 5.SANPROBI Maratonu Szczecińskiego - LINK.

27.01.2019 - jutro o godz. 8.00 startujemy z zapisami do 5.SANPROBI Maratonu Szczecińskiego - 23.06.2019 r. ZAPRASZAMY!

14.06.2018 -

Maraton Szczeciński przeszedł do historii. Pozostały po nim medale, wspomnienia i... zdjęcia.
W tym poście namiary na wszystkie albumy udostępnione przez naszą ekipę. Oddajemy do waszej dyspozycji blisko 6000 zdjęć z Maratonu i biegów towarzyszących:

Fotografia sportowa - dulny foto:
FUN RUN i FUN NW /migawka/ - LINK
FUN RUN i FUN NW - LINK

MARATON:
Migawka - LINK
Część I - start, Police - LINK
Część II - trasa - LINK
Część III - meta, Bieg Kids Fun Run - LINK

Kadroaktywnie:

MARATON:
Migawka - LINK
Część I - zdjęcia ze startu, z około 1. km w Policach i punktu na 10km. - LINK
Część II - zdjęcia z odcinka Druckiego-Lubeckiego - most Brdowski - wyspa - LINK

Krywan Foto

MARATON:
Migawka - LINK
Część I - trasa - LINK
Część II - meta i dekoracje - LINK

Miłego oglądania.

03.06.2018 -

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 4. Sanprobi Maratonu Szczecińskiego LINK

31.05.2018 -

Zapraszamy do Biura Zawodów, które będzie się mieścić na Netto Arenie, Szczecin ul. Szafera 3/5/7 (wejście główne do hali bądź przez kawiarnię Arena Na Językach):

 • 02.06 – sobota , w godz. 10.00- 20.00
 • 03.06 – niedziela, w godzinach 6.00-7.00 (dla maratończyków)
 • 03.06 – niedziela, od godziny 11.00 (dla Kids Fun Run)

31.05.2018 -

Upał nam na razie nie odpuszcza, niemniej liczymy na deszcz.
Jednak aby dać Wam więcej szans na dotarcie na metę postaraliśmy się o 6 kurtyn wodnych, które zainstaluje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie.
Będą one w drugiej części trasy:

 • ul. Wyspiańskiego (okolice ul. Pankiewicza)
 • Al. Jana Pawła II (przy fontannach)
 • ul. Konarskiego
 • ul. Przyjaciół Żołnierza ( za ul. Przyjaciół Ronda)
 • ul. Arkońska ( na wys. ul. Bułgarskiej)
 • ul. Wincentego Pola (róg Woj. Polskiego)

Jak zawsze na trasie możecie się również spodziewać dźwięków muzyki, w tym na "najfajniejszych" podbiegach: ul. Rugiańska (DJ Stefan) oraz róg Unii Lubelskiej / Litewskiej - Punkt Kibicowski Subaru Polmotor.

28.05.2018 -

UWAGA - TRANSFER ZAWODNIKÓW NA START!!!

Darmowy transport zawodników (oraz chętnych kibiców) w dniu startu będzie w godzinach 6.30, 6.45 oraz 7.00 spod Netto Areny (biuro zawodów, meta maratonu) na miejsce startu w Policach, ul. Bursztynowa.
Autobus - szatnia będzie utworzony z pierwszego autobusu. Zdeponowane rzeczy zawodników zostaną przewiezione na metę do biura zawodów. Odbiór rzeczy wyłącznie na podstawie numeru startowego.
Po starcie maratonu ostatni autobus zabierze kibiców na Netto Arenę.

22.05.2018 -

Nasz stały partner - firma Vitargo zadbała kolejny RAZ o uczestników maratonu. Na trasie maratonu t.j. na punktach odżywczych oznaczonych na mapie km: 15, 20, 25, 30, 35 oraz 40, będzie rozrobione VITARGO. Dziękujemy!

21.05.2018 -

W zakładce TRASA znajduję się mapka trasy 4. SANPROBI Maratonu Szczecińskiego.

17.05.2018 -

Poznajcie naszych pacemakerów, którzy będą Wam towarzyszyć podczas 4. SANPROBI Maratonu Szczecińskiego. Więcej w zakładce PACEMAKER

15.05.2018 -

Przedstawiamy projekt medali Fun Run / Fun Nordic Walking i Kids Fun Run.

30.04.2018 -

Trasa 4 edycji Sanprobi Maratonu Szczecińskiego jest dokładnie mierzona i lada dzień ukaże się jej grafina, teraz natomiast czas na medal jaki czeka dla każdego MARATOŃCZYKA na mecie w Szczecinie - oto jego projekt- jak zawsze z bursztynem.

27.04.2018 -

Drodzy Maratończycy, po długich miesiącach pracy i wspólnych ustaleniach z Urzędem Miasta, w szczególności z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz policją ostatecznie przedstawiamy opis przebiegu trasy 4. SANPROBI Maratonu Szczecińskiego. Więcej w zakładce TRASA.

06.12.2017 -

MIKOŁAJKOWY PREZENT od 4. SANPROBI Maratonu Szczecińskiego - pierwsze 200 osób zapisanych i opłaconych - otrzyma małą niespodziankę od SANPROBI - koszulkę techniczną z mottem i autografem Mistrza Polski w Maratonie 2016/2017, Olimpijczyka - Artura Kozłowskiego.

05.12.2017 -

Zapraszamy do zapoznania się z tabelą rozmiarową koszulek LINK.

04.12.2017 -

Zapisy do 4. SANPROBI Maratonu Szczecińskiego ruszyły!!

01.12.2017 -

Już 4 grudnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 ruszamy z zapisami do 4. SANPROBI Maratonu Szczecińskiego.

 

26.06.2017 -

Niemożliwe nie istnieje!!!

To prawda, przekonałem się o tym po raz kolejny.

Od samego początku było ciężko. O problemach pisałem już wielokrotnie, dlatego tutaj już o tym nie będzie.

Będą podziękowania. Te pierwsze pragnę skierować przede wszystkim do biegaczy. Wielkie dzięki! Udowodniliście mi, że zawsze można na Was liczyć. Zagłosowaliście swoimi nogami za tym, żeby podtrzymać moją determinację do organizacji kolejnych edycji Maratonu. Dziękuję każdemu za ten wysiłek i za wytrwałość. Fakt, że z 416 osób, które stanęły na starcie w Policach do mety w Szczecinie dobiegło Was 410 pokazuje, że biegli z nami najlepsi z najlepszych, których nawet niesprzyjająca aura i niełatwa przecież trasa nie były w stanie złamać. Sportowy duch zwyciężył!

Śmiało można powiedzieć, że byłem tylko współorganizatorem tej edycji. Tak naprawdę zorganizowaliśmy ten 3. Maraton Szczeciński SANPROBI RAZem i w dużej mierze dzięki Wam i Waszemu ponadstandardowemu wsparciu. Jeszcze raz dziękuję.

Podziękowania należą się oczywiście całemu mojemu zespołowi oraz wolontariuszom. Ci sprawdzeni w bojach ludzie kolejny raz udowodnili mi, że wspólnie możemy zdziałać cuda! Dziękuję Wam wszystkim. Nie będę Was wymieniał z imienia i nazwiska, ponieważ jest Was tylu, że nie starczy tu miejsca. Wy wiecie, kto i w jakim zakresie wniósł swoją pracę i poświęcenie w ten projekt. Wszystkim Wam bardzo dziękuję.

Nie może obyć się bez specjalnych podziękowań dla naszych sponsorów i partnerów. To dla nas zaszczyt, że możemy prezentować Wasze znaki firmowe, logotypy na wyprodukowanych materiałach promocyjnych, ściankach, itp.

Dziękuję służbom mundurowym i instytucjom, sędziom, wszystkim zaangażowanym w zabezpieczenie trasy podmiotom ze Szczecina, Polic i Koszalina, także ,,ekipom'' muzycznym oraz Wam drodzy kibice, którzy wspieraliście entuzjastycznie i bardzo pomysłowo maratończyków na całej trasie.

Wierzę, że przy wsparciu Was wszystkich, nie tylko 4. ale i kolejne edycje są możliwe.

Być może nigdy nie będziemy największym maratonem, ale z całą pewnością możemy być najlepszym.

Robert Szych

Dyrektor 3. Maratonu Szczecińskiego SANPROBI

25.06.2017 - Porcja fotek od Fotografia sportowa - dulny foto. Zdjęcia: Jarek Dulny, Piotr Krawczuk, Piotr Krywan, Paweł Milczarek. LINK

25.06.2017 - Wszystkie rezultaty znajdują się w zakładce WYNIKI.

25.06.2017 - Ostatnie Panie na mecie, 3. Maraton Szczeciński Sanprobi ukończyło 410 osób.

25.06.2017 - Dekoracje już za nami.

25.06.2017 - Trzy pierwsze Panie również na mecie. 1. Ewa Huryń - 3:07:12 2. Ewa Brych-Pająk 3:14:19 3. Agnieszka Świderska 3:28:55. Gratulacje!

25.06.2017 - Zwycięzcą 3. Maratonu Szczecińskiego Sanprobi został Paweł Kosek z nieoficjalnym czasem 2:40:14, drugie miejsce Marcin Rakoczy 2:41:50, trzecie miejsce Zbigniew Kalinowski 2:46:17, gratulacje!!!

25.06.2017 - galeria zdjęć

25.06.2017 - Na trasę 3. Maratonu Szczecińskiego Sanprobi ruszyło 416 biegaczy.

24.06.2017 - Bez kibiców nie ma biegania! Każdy to wie!

Dlatego, Najlepsi Kibice Świata, nie może Was zabraknąć ani na trasie , ani na mecie 3. Maratonu Szczecińskiego Sanprobi! Bądźcie, wspierajcie, zagrzewajcie do walki. Liczymy na Was!

Zapraszamy też na plac przed Azoty Areną – przygotowaliśmy atrakcje:

 • o godz. 10.00 i 11.00 startują biegi charytatywne FUN RUN/NORDIC WALKING oraz KIDS FUN RUN
 • przez cały czas trwania imprezy na najmłodszych czekać będą dmuchańce, trampolina i quady
 • 2. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana zaprezentuje sprzęt i uzbrojenie wojskowe
 • Szczecińska Akademia Motoryki przygotowała zajęcia ruchowe dla dzieci
  rozegrany też zostanie Międzynarodowy turniej Counter-Strike: Global Offensive z całą masą atrakcji dla kibiców, konsole xbox, komputery, HTC Vive (wirtualna rzeczywistość).

24.06.2017 - Zapraszamy też na stoiska z odzieżą sportową SPORTSHOP, odżywki i suplementy – na stoisku ELITE SPORT FOOD, jeszcze więcej o treningu dowiecie się od StudioEMS, a studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zaproszą Was na bezpłatne badania „Badamy Biegamy”. Badania pomogą potwierdzić hipotezy i sprawdzić odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące fizjologii sportu jak i dietetyki sportowej. Na stoisku zarówno badania zaawansowanym sprzętem do analizy składu masy ciała, jak i proste pomiary antropometryczne.

24.06.2017 - Przypominamy, że w holu Azoty Areny przez cały weekend będzie się dużo działo. Zapraszamy na miniEXPO, gdzie rozstawione będą stoiska naszych partnerów. Najważniejszym stoiskiem będzie oczywiście to, na którym w dniu maratonu będą serwowane smakołyki przygotowane przez grupę Kajtusia. To jego wspieramy podczas akcji charytatywnej. Nie omińcie tego stoiska!!

24.06.2017 - Biuro zawodów ruszyło równo o godzinie 10:00.

22.06.2017 - Informacja na temat zamkniętych ulic.

21.06.2017 - Nasz stały i niezawodny partner Subaru Polmotor kolejny raz okazał nam wsparcie. Dziękujemy!

20.06.2017 - decyzją Rady Miasta Szczecin, w weekend Maratończycy będą się poruszać środkami komunikacji miejskiej za darmo. Warunkiem jest posiadanie numeru startowego, który należy okazać w razie kontroli. Przejazd do biura zawodów po odbiór tego właściwego numeru również będzie możliwy po okazaniu numeru zastępczego, który otrzymacie drogą elektroniczną na wskazany przy zgłoszeniu adres email.

19.06.2017 - W dniu startu t.j. w niedzielę dnia 25.06  w godzinach 7.30/ 7.45 / 8.00 – spod Azoty Areny (miejsca mety maratonu) odjadą autobusy  na miejsce startu do Polic. Transport będzie  darmowy i zabierze wszystkich zawodników oraz chętnych kibiców (inne dodatkowe autobusy) na miejsce startu maratonu do ZCH Azoty Police.

14.06.2017 - Maratończyków wspiera marka Doppelherz aktiv.

Każdy z nich znajdzie w pakiecie startowym próbkę suplementu Doppelherz aktiv Magnez-B6 Ultra FAST, który w 1 saszetce dostarcza optymalną dawkę 400 mg jonów magnezu .

Preparat pozwala na szybkie uzupełnienie magnezu w organizmie i dzięki temu na utrzymanie prawidłowej kurczliwości mięśni oraz równowagi elektrolitów . Zawarte w preparacie witaminy z grupy B ograniczą skutki zmęczenia i wesprą metabolizm energetyczny.

Innowacyjna forma mikrogranulek o przyspieszonym działaniu (do stosowania bez popijania) zapewni wygodę stosowania, także podczas treningu i zawodów.

Z Doppelherz aktiv pobiegniesz dalej.

Uczestnikom maratonu życzymy rekordów.

13.06.2017 - Koszulki techniczne dotarły (to dla osób, które wybrały pakiet złoty i srebrny) oraz kubki dla chętnych, którzy wykupili.

31.05.2017 - Szczecińska ,,Królowa'' Maratonu Ewa Huryń na nowej trasie! Po RAZ 3 w naszym maratonie wystartuje jej dwukrotna zwyciężczyni Ewa Huryń. Ewa ( Polmotor Subaru Team) wyraziła zgodę na bycie ambasadorem 3.Maratonu Szczecińskiego Sanprobi i wystartuje w nim ze złotym numerem 1.

30.05.2017 -Zapraszamy do zapoznania się z trasą 3. Maratonu Szczecińskiego SANPROBI – trasa jest jeszcze przed oficjalnym mierzeniem i atestowaniem, ale już próbnie przebiegnięta przez maratończyków szczecińskiej Ruchowej Akademii Zdrowia. Trasa 3.Maratonu Szczecińskiego Sanprobi - LINK.

19.05.2017 - Miło nam zaprezentować medal tegorocznej edycji Maratonu Szczecińskiego SANPROBI. Jak zawsze wyjątkowy – w tym roku z wizerunkiem przepięknych szczecińskich Wałów Chrobrego, niekwestionowanej ikony Szczecina. To miejsce najbardziej charakterystyczne, znane, ukochane, gdzie najlepiej się odpoczywa... i biega, o czym będziecie mogli się przekonać osobiście już 25 czerwca.
Na awersie oczywiście również nasz znak jakości – bursztyn, towarzyszący nam od pierwszej edycji.

08.05.2017 - „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” to powiedzenie, które zna każdy z nas. Dość często używane w powszechnym obiegu, stało się już wyświechtanym sloganem.

Ale my kolejny raz przekonujemy się, że to prawda!

O problemach finansowych i logistycznych, które spowodowało wycofanie się głównego sponsora, z którym organizowaliśmy 2 pierwsze edycje Maratonu Szczecińskiego już pisaliśmy, dlatego nie będziemy się powtarzać.
Naszym „przyjacielem” – sprawdzonym partnerem kolejny raz okazała się firma SANPROBI – producent suplementów diety, w tym m.in. Active & Sport – nowoczesnego probiotyku dla osób aktywnych fizycznie, z którym zorganizowaliśmy już 5 edycji Biegu Kobiet (poprzednio Alkala Bieg Kobiet, obecnie Sanprobi Bieg Kobiet).

Widząc, jak sporą wyrwę w naszym budżecie spowodował brak sponsora strategicznego postanowił wesprzeć nas finansowo. To nie są oczywiście kwoty na miarę tych, którymi dysponowaliśmy do tej pory, jednak w obecnej sytuacji każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne i za każde jesteśmy ogromnie wdzięczni. Stąd, w ramach podziękowania zdecydowaliśmy się umieścić nazwę Sponsora w tytule imprezy. Dzięki temu 2 części trasy przebiegać będzie głównymi ulicami miasta Szczecin, natomiast wpłaty uczestników przyczyniają się do wyznaczenia i zabezpieczenia 1 jej części z Polic do Szczecina ( w tej chwili planowana jest po ulicach Polic, trasą rowerową przez Tanowo, Pilchowo do jeziora Głębokie – opis szczegółowy w zakładce TRASA).

Od teraz to 3. Maraton Szczeciński SANPROBI
Witamy w gronie Sponsorów Maratonu!!!

Podjęliśmy wyzwanie i jak widzicie czynimy wszystko, aby kolejna edycja się odbyła i była jak najbardziej satysfakcjonująca dla naszych biegaczy. Dzięki takim wiadomościom patrzymy w przyszłość bardziej optymistycznie i wierzymy, że nam się uda!!

Niezmiennie dziękujemy za wsparcie i zaufanie naszym „starym” przyjaciołom: Prezydentowi Miasta Szczecin, Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego oraz nowemu – Burmistrzowi Polic. DZIĘKUJEMY!

Robert Szych – Dyrektor Maratonu
Michał Piersiński – Zastępca Dyrektora Maratonu

      

  

   

   

   

   

   

    

       

    

    

     

    

      

                      

         

        

        

         

         

         

Powrót na górę

Copyright © 2017 Ruchowa Akademia Zdrowia w Szczecinie.